Hakkımızda

Biz Kimiz?

Farklı şehirlerden, farklı kültürlerden gelmiş aynı sınıfta buluşmuş, mühendislik okumuş, bazen aynı projelere katılmış, bazen aynı dersleri seçmiş, çoğu vaktini birlikte geçirmiş ve hala okul bitmiş olsa da haftanın her günü irtibat halinde olan yakın arkadaşlarız.


Neden Yazıyoruz?

Biz yardım etmeyi seven insanlarız. Yani mesela siz bize bir termodinamik sorusu sorsanız biz cevabı vermeden önce usanmadan o konuyu baştan anlatabiliriz. Okul, sınav, stajlar, iş arama, sektörel değerlendirme, yüksek lisans, ales, yds vs. derken hepimiz farklı alanlarda tecrübeler kazandık. Bu tecrübelerimizi ve karşılaştığımız mesleki konuları “belki birilerine yardımı olur” gayesiyle burada paylaşıyoruz.


Son olarak

Burada paylaştığımız yazılar, yaptığımız değerlendirmeler kişisel fikrimizi yansıtmakla birlikte kimseyi etkileme, yönlendirme gibi niyetimiz yoktur. Ayrıca bunların kesin doğru olması da söz konusu değildir. Kaldı ki biz kendi aramızda bile birbirimizin her görüşüne tabi ki katılmıyoruz. O yüzden yazdığımız yazılardaki görüş ve düşüncelerimiz sadece bizi bağlar.


YAZARLARIMIZ

 

Yılmaz ŞAHİN

Ben hep pilot olmak isterdim. Ama ortaokulda gözlüklü ve gerçekçi bir öğrenci oldum. Pilot olmak için bütün şartları sağlasam, sadece o gözlükler beni pilotluğa aldırmazdı. Sonra bilgisayar mühendisliğine kaydı kafam. Bilgisayarda vakit geçirmeyi, uğraşıp birşeyler becerebilmeyi eğlenceli bulurdum. Gerçi hala da eğlenceli buluyorum. Ama o da nasip olmadı işte. Zaten daha sonra ben de anladım ki, bilgisayarla üç beş kod yazabilen herkesin seveceği bir iş değilmiş bilgisayar mühendisliği. Bu yüzden hiç çekinmeden ” iyi ki makine mühendisi olmuşum ” diyebilirim. Ben sizlere, mühendislik alanları, deneyim (ki bulunmaz bir nimettir kendisi), özel sektör, iş hayatı, kalite ve özellikle de iş ahlakıyla ilgili yazılarımla yardımcı olmaya çalışacağım. Yazdığım her harfte, okuyucuya vermek istediğim mesaj “neyi nasıl yapmalıyız” dan ziyade ” ne yaparsak yapalım, dürüstçe yapmalıyız”‘dır. Bundan sonra yazacağım her yazıda da aynı mesajı alacaksınız. Benim site içindeki görevim ise sosyal medya yönetimidir. Sevgiler…

 

Enes ASLANBAY

Her zaman mesleki olarak yenilenmeyi, güncel kalmayı ön planda tutarım. Kendimi sadece yaptığım işlerle değil sosyal ve kültürel anlamda da geliştirmek için sürekli araştırma ve uygulama yaparım. Mücadele vazgeçilmezimdir, pes etmenin benim lügatımda yeri yok. Mesleğimizle, özellikle sektörel anlamdaki yazılarımla, yeni mezun arkadaşlarımıza her anlamda yardımcı olmaya çalışacağım. Yaptığımız görev paylaşımı sonucunda sosyal medya hesaplarının bir kısmının yönetimini yapıyorum. Sevgiler…